Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Start-up Nation - Romania 2017
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Start-up Nation - Romania 2017

Buna ziua.Tocmai am auzit de noul program “Start-up Nation - Romania”,ce a fost adoptat de guvern si care va intra in viguare de la 1 Mai 2017,cu finantare 100%.
Intentionez sa infiintez o brutarie in mediul rural,si as vrea sa stiu daca as avea sanse sa ma incadrez cerintelor pentru a obtine finantare.nu stiu exact de unde trebuie sa incep si care e data la care trebuie depuse dosarele.Din ce m-am informat eu,am inteles ca trebuie sa infiintez un IMM,trebuie sa fac cursuri de antiprenoriat apoi sa caut pe cineva care sa ma ajute sa fac proiectul pentru al depunde.Mai mentionez ca am si teren pe numele meu,am inteles ca e in avantajul meu.
Ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii? Multumesc anticipat !
Ordonanta 10/2017
progrmul ince la 1 mai