Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Intrebare legea 339/2007
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Intrebare legea 339/2007

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca mai este in vigoare legea nr.339/2007. Multumesc
Da, este in vigoare.
Daca este in vigoare dar nu sunt norme, cum se face? Se doreste numirea unei echipe de implementare a unui proiect finantat din fonduri ue. In baza art.34 din L284/2010 persoanele nominalizate in echipa unui proiect finantat din fonduri ue beneficiaza de o crestere cu pana la 25 de clase de salarizare proportional cu timpul lucrat. ma gandesc sa avem o justificare cat de cat, de asta am intrebat de legea respectiva.
25 de clase? Cand sa va trece la salarizarea unica o sa fie o nebunie.