Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... administratori de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

administratori de bloc

Buna ziua,

s-a pus in vigoare si de cand, propunerea legislativa prin care administratorii comunica chiriasii din bloc?
Multumesc.
Sa fim seriosi, asta seamana cu ce se intampla pe timpul lui Ceausescu!!!
ANAF sa-si faca treaba lui si sa colecteze banii de la contribuabili.
Administratorul nu trebuie sa faca treaba lor, cum nici ei nu fac treaba administratorului.
Asta este o incurajare la delatiune din partea anaf!!!
Fiecare poate sa faca ce vrea si cu cine vrea in proprietatea lui, atata timp cat respecta vecinii, linistea si legile.
Chiar daca nu se comunica ( personal nu cunosc daca este legiferat clar ceva in acest sens ) ...ganditi-va ca in apartamentul respectiv sta cineva..( nu stie ANAF-ul. s.a. ) dar veti avea consum de apa pe bloc mai mare ( apartamentul respectiv ) si-atunci...imediat locatarii vor da de veste la asociatie si se va afla ca acolo locuieste cineva..deci treaba cu statul clandestin nu cred ca are castig de cauza. de-aici si pana la a spune cineva pe la ANAF, la primarie pentru taxe si impozite, etc. nu mai este decat un pas..( ganditi-va ca in fiecare bloc sunt locatari nemultumiti de cum merg treburile, si-aceia ce au de facut printre altele...ca sa nu mai spunem de rau platnici, care de obicei sunt cu gura mare.