Forum Discuţii juridice Achiziţii publice valorile la contrantele de achizitie publica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

valorile la contrantele de achizitie publica

va rog frumos! imi puteti indica valorile pt fiecare tip de contract: furnizare, serv,lucrari?
in lege am vazut:75000/75000/500000, exista o modificare?
Achizitia directa - valoarea estimată a achiziţiei nu depăşeşte echivalentul în lei a 15.000 euro pentru fiecare achiziţie de produse, servicii sau lucrări.
Cererea de oferte - valoarea estimată, fără TVA, a contractului de achiziţie publică este egală sau mai mică decât echivalentul în lei al următoarelor praguri:
a) pentru contractul de furnizare: 100.000 euro;
b) pentru contractul de servicii: 100.000 euro;
c) pentru contractul de lucrări: 750.000 euro.