Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cumparaturi de pe internet
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cumparaturi de pe internet

Buna am facut comanda pe net la o mobila si nu am mers sa fac plata cu ordin de plata cum am specificat in comanda. Am fost sunat de un reprezentant Al firmei respective si mia zis .ca plata sa efectuat si imi trimite mobila dupa 3 zile suna Cei de la curier si imi ajunge coletul cu factura si awb in care scrie document de plata factura dupa 4 ore ma suna cei de la magazin sa spuna .ca sa facut o eroare si .ca trebuia sa faca awb cu remburs .Miau trimis a 2 zi SMS sa face plata .ca ma Da la dep juridic. Ce pot sa imi faca in aceasta situatie, iar coletul Nici macar nu eu lam ridicat .ca eram la Servici.Va multumesc.
trebuie sa platiti ceea ce ati comandat si ati primit.Va poate deschide actiune in instanta, si va castiga, fiindca nu puteti dovedi buna credinta adica faptul ca ati achitat c/valoarea mobilei .
Da asa este dar mi-au trimis factura si am si awb de la curier pe care scrie plata la expeditor factura.
Ati platit sau nu pt mobila?