avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie incetare suspendare in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie incetare suspendare in revisal

Buna ziua,

Avem un angajat ce a depus cerere pentru concediu fara plata pentru motive personale in perioada 01.02.2017 - 15.02.2017. S-a operat suspendarea contractului conform datelor din cerere insa am facut o gresala si am reluat contractul de munca cu data de astazi, 13.02.2017 (in loc de data incetare suspandare 16.02.2017). Nu pot face corectie pe suspendare intrucat contractul de munca imi apare activ, nu-l mai gasesc in tab-ul "suspendare". Exista vreo posibilitate de a corecta aceasta eroare, astfel incat angajatul sa aiba contractul suspendat pana pe data de 15.02.2017?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 13 Februarie 2017
Operatia de corectare a datei de incetare a suspendarii unui contract se poate face apasand butonul "Corectie incetare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Suspendare".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal - cum anulez o incetare de cim dana13 dana13 Am transmis o incetare de cim a unui angajat cu data de 19.02.2017, care avea salariul 1250. [b]Cum pot sa anulez incetarea cim-ului?[/b] Apoi modific ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare cim in revisal inesta255 inesta255 Buna ziua, am un contract de munca suspendat in Revisal pana la data de 14.04.2020. Nu am stiut ca trebuie sa operez incetare suspendare in Revisal, am ... (vezi toată discuția)