Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie incetare suspendare in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie incetare suspendare in revisal

Buna ziua,

Avem un angajat ce a depus cerere pentru concediu fara plata pentru motive personale in perioada 01.02.2017 - 15.02.2017. S-a operat suspendarea contractului conform datelor din cerere insa am facut o gresala si am reluat contractul de munca cu data de astazi, 13.02.2017 (in loc de data incetare suspandare 16.02.2017). Nu pot face corectie pe suspendare intrucat contractul de munca imi apare activ, nu-l mai gasesc in tab-ul "suspendare". Exista vreo posibilitate de a corecta aceasta eroare, astfel incat angajatul sa aiba contractul suspendat pana pe data de 15.02.2017?
Operatia de corectare a datei de incetare a suspendarii unui contract se poate face apasand butonul "Corectie incetare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Contracte" - subsectiunea "Suspendare".