Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna 2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna 2017

Buna ziua!

Neavand programari de concedii facute pentru anul 2017, o salariata si-a luat 3 zile de concediu de odihna in ianuarie 2017 si inca 2 in februarie 2017.
Daca vrea sa-si ia cate 2 zile de concediu in fiecare luna, desi noi avem doar 21 zile concediu prevazute in CIM isi poate lua aceste zile fara sa tina cont nimeni daca ea s-a prezentat la serviciu in aceasta perioada?
Angajatorul trebuie sa tina cont cate zile de CO are si cate a efectuat.