Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... actionarea in judecată a unei societăți din altă ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

actionarea in judecată a unei societăți din altă țară UE

Bună ziua,
societatea noastră a achiziționat prin intermediul unei licitatii online o masina de la o societate comerciala din Belgia. Masina are vicii ascunse (motorul trebuie schimbat) ale căror reparație ar costa mai mult decât prețul mașinii. E destul de probabil să trebuiască să i dăm în judecată pentru a recupera suma plătită. Trebuie să ne adresăm instanțelor din Belgia sau îi putem acționa în judecată in Romania?
~ Conținut șters la cerere ~