Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire/sucesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire/sucesiune

Buna ziua,
Va rog sa ma sfatuiti intr-o problema legata de o mostenire.
Tatal meu a avut o verisoara de gradul 3 care a decedat (acum aprox 10 luni) intr-un centru pentru batrani si nu avem certificatul de deces. Nu a fost casatorita, nu are copii, nu are alte rude mai apropiate.
In prezent tatal meu a platit impozitul pentru casa si terenul ei, de aseamenea tot el a platit utilitatile la casa.
Ce putem sa facem pentru a putea face sucesiune, pentru a putea intra in posesia bunurilor.
Multumesc
micheline20, utilizator