avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 533 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen ecologice
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen ecologice

Un magazin care comercializeaza in principal produse alimentare ecologice,dar pe langa are si alimente vegetale si ceaiuri si cosmetice,ce cod caen trebuie sa aibe?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Denisa Stanca , Avocat 15:51, 11 Septembrie 2009
4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
4775 Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
Eu as alege 4711 - comert cu amanuntul in magazine specializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun.

Acest cod include o paleta mai variata de produse printre care si cosmetice.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen roxana-ioana roxana-ioana Buna ziua! As dori sa stiu ce coduri caen se pun pentru plafar? (vezi toată discuția)
Cod caen produse cosmetice ROXANA1991 ROXANA1991 Buna ziua, Am ca si domeniu principal de activitate 9602- Coafura si alte activitati de infrumusetare, iar ca si domenii secundare am codurile: 4619- ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un magazin care vinde și haine, și poșete din piele sau înlocuitor, și bijuterii, și cosmetice belciuge belciuge Bună ziua Aș vrea să deschid un magazin de produse handmade în care să vând mai ales în regim de consignație (cod CAEN 4779), produsele fetelor ... (vezi toată discuția)