Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Buna seara,
-am suspendat cim incepand cu 26.06.2016, ptr.ccc, pana la 2 ani iar de la 1 martie 2017 revin la lucru ? cum fac?
Angajatul depune cerere de incetarea suspendarii si de reluare a activitatii incepand cu 01.03.2017.

Angajatorul, in baza cererii salariatului, va emite decizia de incetare a suspendarii c.i.m. si, totodata, de reluare a activitatii incepand cu 01.03.2017.
in decizie se poate stabili si noul salariu, daca pe durata CCC s-a adus imbunatatiri la acesta.

Decizia de incetare a suspendarii c.i.m s se transmite in REVISAL in termen de 20 de zile lucratoare de la data de 01.03.2017.
-ce articol, salariul este indexat dupa Legea nr.250/2016.
Multumesc.
-se face alta decizie de marire conf.Legii 250/2016 sau se stipuleazqa in decizia de reverinere la lucru.
Se poate stipula direct in decizia de revenire.