Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Stimulent sau nu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Stimulent sau nu

Am si eu o intrebare pt Kyandra daca poate sa mi raspunda si vede mesajul, sunt functionar public cls I plecând de la încadrarea de 1624lei, in 2010 luam 15 % din amenzi si majorari conf.art 227 din OG 92/2003; as vrea sa stiu daca aceste sume trebuiau incluse in salariul de baza incepand cu 01.01.2011, fiindcă ele au fost adăugate ca stimulent si nu li s a aplicat nici o mărire,as putea sa aflu si eu care ar fi fost salariul meu incepand cu 01.02 2017? Mentionez ca am gradatia 5 si coeficientul 3,61. Multumesc anticipat!
Multumesc mult! Eu stimulentele le am luat as mai putea schimba ceva in ce priveste recalcularea cu cei 10% si 12% si acesti 20 % dar stimulentele sa fie incluse in báza? De ce temei legál sa má leg?
Eu v-am facut calculul la salariul pe care ar trebui sa-l aveti in acest moment, cu stimulentele incluse in baza, insa nemajorate pana la aparitia oug 2/2017 (singura care nu mai face precizarea ca suma compensatorie provenind din media stimulentelor nu se majoreaza). V-am majorat si media stimulentelor, odata cu baza, cu ultimul spor de 20% primit la 1 februarie. Daca salariul dvs actual este sub ce am calculat eu, puteti cere recalcularea pe ultimii 3 ani, in baza Codului Muncii.