Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua Va rog sami dati un sfat parintii mei au decedat In 1987-1988 unde as putea varifica ce vanzari sau facut In numele lor dupa 1990 ? Va rog Indrumatima va multumesc
paris50paris, utilizator
Buna ziua.
Nimeni nu ar fi putut in mod legal sa realizeze vreo vanzare.
Ce vanzari credeti ca s-au realizat? (bunuri imobile, mobil)
Multumesc ptr. Intrebare da de terenuri se pare ca cineva a vandut In numele parintilor mei am fost la C.F si misa spus ca nu se poate elibera vreo dovada da ca nu am un titlu de propietate pe numele paritilor va rog sa ma Indrumati va multumesc
paris50paris, utilizator
Am verificat si la registrul agricol si nu apare cu teren va rog sa ma Indrumati unde se poate verifica da ca cineva a depus cerere dupa 1990 ptr.optine terenul In numele parintilor mei ? Va multumesc
paris50paris, utilizator
la primaria localitatii ati incercat??:stunned:
Adresati in scris o cerere la compartimentul REGISTRUL AGRICOL, din primaria comunei unde a fost domiciliul parintilor si al bunicilor, prin care sa solicitati un extras sau o copie xerox conforma cu originalul dupa ROLUL BUNICILOR SI AL PARINTILOR. Daca nu se da un raspuns favorabil cereti un extras dupa REGISTRRUL POSESORILOR pentru bunici si parinti. Cu aceste ducumente studiate de un specialist topograf, faceti reconstituirea drepturilor de proprietate si vecdeti daca au fost facute cereri de reconstituirea drepturilor de proprietate pentru terenurile inscrise in acele registre, apoi daca au fost emise titluri de proprietate si cine le-a folosit.
BEJENARU PETRU, Expert judiciar