Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua da ca se poate un sfat parinti mei au lucrat In fostul C-pri In perioada anilor 1953-1963 si au decedat In 1987-1988 dupa 1990 sau dat pamanturi si ptr.cine au lucrat In colectiv dupa 1990 am fost sa depun cerere ptr.a optine pamant In numele parintilor mei care au lucrat si persoana care se ocupa cu Inpartirea terenurilor ie ruda cu tatal meu verisori primari el mea spus ca da ca parintii mei au murit eu nu am dreptul la pamant si de curand am aflat ca am fost dus In eroare eu am depus cerere la arhiva primariei la arhivele nationale ptr.o adeverinta cu normele lucrate dar am primit comunicare de la anbele istitutii ca parintii mei nu figureaza cu numele va rog din suflet Indrumatima unde se mai poate apela ptr.optinerea acestor norme va multumesc frumos
Buna ziua se poate si prin istanta de judecata ptr.optinerea acestor norme? Va multumesc
paris50paris, utilizator