avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua Va rog sami dati un sfat parintii mei au decedat In 1987-1988 unde as putea varifica ce vanzari sau facut In numele lor dupa 1990 ? Va rog Indrumatima va multumesc
Ultima modificare: Marți, 28 Februarie 2017
paris50paris, utilizator
Cel mai recent răspuns: Irina Pricop , Consilier juridic 14:38, 5 Aprilie 2017
Repetati cererea pe care ati facut-o anterior si la care ati primit raspunsul descris mai sus. In finalul acestei cereri scrieti asa: Mentionez ca solicit aceste date in vederea obtinerii unor informatii concrete privind situatia juridica a proprietatilor parintilor mei a caror mostenitoare/al caror mostenitor sunt deoarece exista suspiciuni cu privire la existenta unor persoane care ar fi adresat cereri de retrocedare in bala Legii 18/1991 in vederea obtinerii unor titluri de proprietate in mod ilegal. In cazul in care parintii mei ar fi fost indreptatiti sa formuleze astfel de cereri, dreptul lor mi s-ar fi transmis mie in calitate de urmas al acestora. Subliniez ca nu doresc sa folosesc aceasta adeverinta in vederea obtinerii de pensie de urmas ori de foloase materiale de orice fel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire de la parinti paris50paris paris50paris Buna ziua va rog un sfat detin un certificat de mostenitor pt. casa de la parinti cu acest C.M se poate depune la carte funciara ptr.o informatie ptr.a ... (vezi toată discuția)
Mostenire paris50paris paris50paris Buna ziua da ca se poate un sfat parinti mei au lucrat In fostul C-pri In perioada anilor 1953-1963 si au decedat In 1987-1988 dupa 1990 sau dat pamanturi si ... (vezi toată discuția)
Legea 18/1991 paris50paris paris50paris Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat Parinti In 1955/1965 au Lucrat In fostul C.A.P la colectiv In canp In 1987/1988 anbi parinti au decedat dupa 1991 sau ... (vezi toată discuția)