Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna ziua Va rog sami dati un sfat parintii mei au decedat In 1987-1988 unde as putea varifica ce vanzari sau facut In numele lor dupa 1990 ? Va rog Indrumatima va multumesc
paris50paris, utilizator
Repetati cererea pe care ati facut-o anterior si la care ati primit raspunsul descris mai sus. In finalul acestei cereri scrieti asa: Mentionez ca solicit aceste date in vederea obtinerii unor informatii concrete privind situatia juridica a proprietatilor parintilor mei a caror mostenitoare/al caror mostenitor sunt deoarece exista suspiciuni cu privire la existenta unor persoane care ar fi adresat cereri de retrocedare in bala Legii 18/1991 in vederea obtinerii unor titluri de proprietate in mod ilegal. In cazul in care parintii mei ar fi fost indreptatiti sa formuleze astfel de cereri, dreptul lor mi s-ar fi transmis mie in calitate de urmas al acestora. Subliniez ca nu doresc sa folosesc aceasta adeverinta in vederea obtinerii de pensie de urmas ori de foloase materiale de orice fel.