Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Înființare firmă
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Înființare firmă

Bună ziua! Sunt o persoană cu handicap si as dori sa înfințez o firmă prin programul start up Nation și aş dori să vă întreb dacă pot și dacă beneficiez de ceva scutiri de taxe. Vă mulțumesc!
Inmatricularea unei firme presupune taxe la registrul comertului in valoare de 30 lei, deci nu exista niciun impediment din acest punct de vedere.