Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl

sant pensionar si as dori sa-mi infiintez un srl activitate sh ,benefiiciez de ceva reducere la infiintare si ce acte ar trebui sa am ca sa nu fiu plimbat de acasa (LOCUIESC LA TARA)sila oras si uite asa un dute vino?
mergeti la registrul comertului si aflati ce acte va trebuie sa infintati acest SRL.
NU BENEFICIATI DE scutiri
Infiintarea unei firme presupune din start cheltuieli lunare inevitabile de minim 100 ron, doar pentru evidentierea contabilitatii.Cine o sa va ajute?
Actele necesare pentru infiintare le gasiti pe site-ul registrului comertului (www.onrc.ro - formalitati - persoane juridice - pct. 1.