Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Documentatie licitatie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Documentatie licitatie

Buna ziua,

Am urmatoarea speta: organizez o licitatie pt inchirierea unui spatiu bauturi calde. In documentatia de atribuire am solicitat cateva certificari ISO de calitate. Unul dintre operatori mi-a cerut lamuriri prevederile legale conform carora am cerut aceste certificate. Va rog un raspuns dpdv juridic. Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua. Multumesc pentru raspuns. As mai dori sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare: Cerand 3 standarde de calitate ISO, considerati ca este o ingradire a operatorilor economici? Care este cadrul legal care ma ajuta in acest sens?
Multumesc mult,
~ Conținut șters la cerere ~