Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratie furnizare energie electrica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratie furnizare energie electrica

Un chirias vrea sa incheie contract de furnizare a energiei electrice prin RDS RCS.Tin sa precizez ca institutia este de fond locativ... se poate incheia un astfel de contract sau doar cu ENEL?
Piata de energie electrica este libera. Poate sa incheie contract de furnizare cu orice furnizor agreat ANRE.
Dar asta nu inseamna ca va fi exonerat de la plata curentului electric consumat pentru partile comune : iluminat, lift, etc.