Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionarii Publici si problemele lor juridice.
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionarii Publici si problemele lor juridice.

Buna ziua.Lucrez functionar public in cadrul unei primari de comuna cu aproximativ 2500 locuitori, in functia de inspector .As dori sa stiu daca este legal , ca prin dispozitia ordonatorului principal de credite se poate acorda sporul de dispozitiv (25%) pentru functionarii publici.Avem colegi la alte Primarii din zona care beneficiaza de acest spor.:O
Nu este legala acordarea sporului de dispozitiv. Din pacate.
Va multumesc.