Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Marire salariu minim si spor
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Marire salariu minim si spor

Buna ziua, dupa cum bine stiti salariul minim pe economie s-a marit de la 1 februarie 2017. ( eu sunt functionar public, grad asistent, adica iau un salariu minim ). Tot de la 1 februarie 2017 bugetarilor li s-a marit salariu cu 20 %. Acum intrebarea mea este, daca ma poate ajuta cineva, aceasta majorare de 20 % se aplica la salariul care a crescut la 1.450 sau la salariul de 1.250 ?
Majoarea se aplica la salariul pe care l-ati avut in luna ianuarie 2017 .
Va mulțumesc frumos. Am sperat ca poate m-am informat greșit.....