avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Marire salariu minim si spor
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Marire salariu minim si spor

Buna ziua, dupa cum bine stiti salariul minim pe economie s-a marit de la 1 februarie 2017. ( eu sunt functionar public, grad asistent, adica iau un salariu minim ). Tot de la 1 februarie 2017 bugetarilor li s-a marit salariu cu 20 %. Acum intrebarea mea este, daca ma poate ajuta cineva, aceasta majorare de 20 % se aplica la salariul care a crescut la 1.450 sau la salariul de 1.250 ?
Cel mai recent răspuns: Madalinaalexe , utilizator 21:59, 9 Martie 2017
Majoarea se aplica la salariul pe care l-ati avut in luna ianuarie 2017 .
Va mulțumesc frumos. Am sperat ca poate m-am informat greșit.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilire salar luna februarie 2017 sabina84 sabina84 Salar încadrare funcționar public asistent = 866 lei Gradație o, spor calculator 15%. Intrucît a fost sub salariul minim i s-a acordat 1.250 lei-luna ... (vezi toată discuția)
Aplicarea ord. 2/2017 alexbar alexbar Buna ziua, Daca ma puteti ajuta as avea o intrebare in legatura cu la aplicarea ord. 2/2017. Avand in vedere ca ord. 2/2017 si Hotararea de guvern pentru ... (vezi toată discuția)
Majorare salariu nicolu nicolu Buna ziua! Sunt inspector in cadrul unei primarii si am avut salariul brut de 1377 lei. Dupa majorarea salariilor cu 20% conform ordonantei de guvern am ... (vezi toată discuția)