Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Notificare cesiune de creanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Notificare cesiune de creanta

NOTIFICARE DE PLATA
Top FAcToRING S. R. L., companie specializatia in recuperarea creantelor in toate modalitile prevazute de lege, in calitate de
reprezentant al Glasro Holdings LTD, va aduce la cunostinti urmiitoarele
in data de 07. 02. 2017, intre ORANGE ROMANIA S. A. Sl Glasro Holdings LTD s-a incheiat Contractul de Cesiune de Creante conform
notificare verso, prin care oRANGE RoMANIA S. A. (cedent) a cesionat catre Glasro Holdings LTD (cesionar) dreptul de a solicita si
de a primi plata pentru serviciile prestate catre Dvs., impreuna cu toate drepturile aferente care decurg din contractul de prestari
servicii incheiat.

societatea Top FAcToRING s. R. L. a fost imputerniciti exclusiv de catre cesionarul Glasro Holdings LTD Tn vederea derularii
procedurii de colectare a creantei cesionate.

Conform contractului de prestari servicii pe care l-ati incheiat cu ORANGE ROMANIA S. A. in data de 16. 10. 2000, la data cesiunii,
07. 02. 2017, debitul Dvs. catre Cesionarul Glasro Holdings LTD a fost in valoare de

86. 91 RON

si reprezint servicii prestate si neachitate, penalitati de intirziere si taxa de reziliere, dupa caz, calculate conform contractului.

Important penalitile de intirziere se actualizeaza zilnic, conform contractului de prestiari servicii, pina la plata integrala a
debitului!

Pentru evitarea continuarii procedurilor de recuperare,

achitati 86. 91 RON pana la data de 09. 03. 2017
si sunati pentru confirmarea lichidirii debitului.

Plata poate fi efectuate conform detaliilor de mai jos

Date necesare platii Comision Data limits de plats
O RON
Payzone utilizand codul de 09. 03. 2017
ID TopFactoring : 7766937 2 800008691001 oficiile postei bare
ID Notificare 023037728 Rom5ne

Plata se poate efectua si prin utilizarea codului de bare imprimat mai sus, la orice sucursala Raiffeisen Bank sau BRD, sau Tn contul
R046 RZBR 0000 0600 12819376 (deschis Ia Raiffeisen Bank, Agentia Dorobanti), menlion5nd nr. Identificare 0057526881 si
beneficiar TOP FACTORING S. R. L.

ATENTIE pentru pltile efectuate prin scanarea codului de bare la sucursalele Raiffeisen Bank sau BRD se percep comisioane de 4
RON/tranzactie, respectiv 1, 2 RON/tranzactie, iar pentru pliitile efectuate prin preluarea manuali a datelor se vor percepe
comisioanele praticate de banc.
Ne putefi contacta la nr. 021. 796. 78. 38, 0372. 316. 677 sau 0374. 404. 538, de luni pina vineri intre orele 08 : 00-21 : 00 sau sambata
intre orele 09 : 00-14 : 00, precum si pe site-ul oficial TOp FACTORING S. R. L., prin completarea formularului de contact
http :// topfactoring. ro/contact.

Cesiunea de creante este inregistrata in Arhiva Electronic de Garantii Reale Mobiliare sub nr. 2017-00046912789187-wn.

Departament Colectare Debite
TOP FACTORING S. R. L.

DEPARTAMENTUL
RECUPERARE DEBITE

Ce recomandare pot obtine
Să plătesc sau nu ?

Treaba cu plata ramine la latitudinea Dvs.,daca totusi nu aveti posibilitatea sa achitati acea suma ,faceti o contestatie in scris in care sa le solicitati data comunicarii de catre firma de telefonie a cesiunii de creata ,in situatia in care nu s a transmis acea ,cesiune de Creata (aveau termen 10 zile) daca nu s au incadrat actionati firma de recuperare si de telefonie in instanta si solicitati anularea datoriei dar asta numai in situatia in care nu aveti stipulat in contract cesiunea..Eu ptr citiva banuti nu m as complica ,dati acolo 87 de lei si ati scapat de ei,dormiti linistit.