avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Imi pot reinnoi buletinul daca am amenzi neachitate?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Imi pot reinnoi buletinul daca am amenzi neachitate?

Imi pot reinnoi buletinul daca am amenzi neachitate?
Una este de circulatie (pentru rovinieta) si una la pilitia locala.
Intentionez sa le platesc dar nu acum si am nevoie de buletin valabil.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Av. Militaru Diana , Avocat 11:01, 14 Martie 2017
Buletinele pot fi eliberate, chiar dacă taxele către stat nu au fost achitate. Neplata impozitelor şi amenzilor NU poate condiţiona emiterea cărţilor de identitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Condiționare carte identitate de plata amenzilor Francesco20 Francesco20 Bună seara! As dori si eu sa ma lămurească cineva cu următoarea situatie: am câteva amenzi neachitate din anul 2011 emise de Ratb, astăzi am fost sa îmi ... (vezi toată discuția)
Amenzi neachitate, refuz eliberare adeverinta pentru cartea de identitate tiganuc_mircea tiganuc_mircea am 4 amenzi neachitate si trebuie sa imi schimb buletinul am fost la taxe si impozite si nu pot sa achit taxa de schimbare pana nu achit amenzile este normal ... (vezi toată discuția)
a pierdut cartea de identitate si certificatul de nastere! cum poate scoate obtine alte acte? ContSters86219 ContSters86219 Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a obtine certificat de nastere si CI in cazul pierderii acestora? va multumesc! (vezi toată discuția)