Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Imi pot reinnoi buletinul daca am amenzi neachitate?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Imi pot reinnoi buletinul daca am amenzi neachitate?

Una este de circulatie (pentru rovinieta) si una la pilitia locala.
Intentionez sa le platesc dar nu acum si am nevoie de buletin valabil.
Multumesc
Buletinele pot fi eliberate, chiar dacă taxele către stat nu au fost achitate. Neplata impozitelor şi amenzilor NU poate condiţiona emiterea cărţilor de identitate.