avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIC

Dupa nastere nu mi-am luat concediu de ingrijire a copilului beneficiind de cei 100 lei la salar pentru ca lucram. Acum am hotarat sa imi iau concediu de ingrijire a copilului si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a suspenda acel bonus la salar?
Cel mai recent răspuns: Monica H. , Consilier juridic 12:20, 15 Septembrie 2009
concediulpentru cresterea copilului se poate acorda in orice perioada pana la implinirea varstei de 2 ani de catre bebe.
pentru a nu mai beneficia de cei 100 lei la salar anuntati unitatea angajatoare in scris despre dorinta dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie si concediu crestere copil!!! corina.trandafir corina.trandafir ....Am o angajata care a nascut in septembrie anul trecut...nu a cerut concediu ptr cresterea copilului. Acum insa vrea sa intre in concediu crestere copil ... (vezi toată discuția)
Concediu paternal eujad eujad un salariat caruia i-a nascut sotia vrea sa intre in concediu paternal. Cu ce data poate intra?se inscriu in carnet suspendarea celor 5 zile pe care le-a ... (vezi toată discuția)