Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIC

Dupa nastere nu mi-am luat concediu de ingrijire a copilului beneficiind de cei 100 lei la salar pentru ca lucram. Acum am hotarat sa imi iau concediu de ingrijire a copilului si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a suspenda acel bonus la salar?
concediulpentru cresterea copilului se poate acorda in orice perioada pana la implinirea varstei de 2 ani de catre bebe.
pentru a nu mai beneficia de cei 100 lei la salar anuntati unitatea angajatoare in scris despre dorinta dvs.