Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratia 101 asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratia 101 asociatie de proprietari

Buna ziua...o asociatie de proprietari trebuie sa depuna declaratia 101 pentru anul 2016? Un cenzor mi-a spus ca este primul an in care trebuie facut acest lucru....impozit pe profit?
Da,prin modificarea Codului Fiscal din 2015, incepand cu anul 2016, asociatiile de proprietari ar fi trebuit sa se inregistreze ca platitoare de impozit pe profit.Trebuia depus formularul 010 in 2016 iar pana pe 25 febr.2017 D101 .
Multumesc pentru raspuns...