Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Este nevoie de autorizatie de constructie pt cort de ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Este nevoie de autorizatie de constructie pt cort de nunti mobil

buna ziua am montat un cort de nunti pe terenul meu proprietate dar fara CF DOAR AM UN ACT DE VANZARE CUMPARARE ,as dori sa stiu daca pt constructie cort am nevoie de autorizatie de constructie de la primarie,si daca da pot obtine certificat de urbanism pt constructie provizorie doar cu actul de vanzare cumparare .VA MULTUMESC.
Bună ziua,

Dacă este un cort de nunți mobil, nu este nevoie de Autorizație. Vecinii sunt însă cei care trebuie respectați, în ceea ce privește gălăgia și tot ce înseamnă o nuntă. Dacă v-ar trebui Certificat de Urbanism și ulterior Autorizație, nu le-ați putea obține. Terenul trebuie intabulat în cotă 1/1.
Buna ziua,

Ati putea sa imi spuneti in baza carei legi nu e nevoie de autorizatie de construire pt un cort ?

Multumesc