Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare denumire societate continut cuvant ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare denumire societate continut cuvant "Romania"

Buna ziua,
Societea noastra isi va schimba denumirea din X Romania SRL in Y Romania SRL. La Registrul comertului nu primesc actele pana nu obtin acordul de a folosi cuvantul "Romania" de la Secretariatul general al Guvernului. puteti sa imi spuneti ce acte sunt necesare la Secretariatul general al Guvernului pentru a obtine aprobarea. Doamnele de acolo nu sunt foarte darnice cu explicatiile.
Va multumesc
Va rog sa cititi informatiile de la adresa [ link extern ]