Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratia 311
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratia 311

Cine are obligativitatea depunerii declaratiei 311?
Eu lucrez cu un furnizor care are codul de tva anulat conform art. 316 si va intreb daca trebuie sa depun si eu declaratia 311?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Declaratia 311 se depune de către persoanele impozabile al căror cod de înregistrare în scopuri de taxă pe valoarea adăugată a fost anulat conform art. 316 alin. (11) lit. a) - e), lit. g) sau lit. h) din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal (OPANAF 795/2016). Deci furnizorul o va depune eventual.