Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Masina parcata avariata din tamponarea a 5 masini
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Masina parcata avariata din tamponarea a 5 masini

salut
aveam masina C, parcata in fata curtii.
dupa o tamponare in intersectie intre A si B masina mea C si alte 2 parcate, D si E, au fost avariate.
politia a considerat vinovat pe A.
A, castiga pe fond anularea PV al politiei, pt ca nu a fost bine intocmit.
Au trecut 5 luni de la accident si 2 saptamani de la prima judecata.
timp de contestatie 30 zile.
cine imi repara masina?
avarii 1000 euro.
nu am CASCO.
va multumesc
Atacati hotararea instantei de fond. Solicitati sa se stabileasca cine este vinovat de producerea accidentului (A sau B). Pe baza hotararii judecatoresti deschideti dosar de dauna la asiguratorul conducatorului vinovat de producerea accidentului.
ing. Ioan Ciobanu
Dacă s-a anulat PV pe motiv de nelegalitate eu as spune sa incercați sa angajati raspunderea delictuala a celui care v-a produs paguba. Faptul ca PV a fost intocmit fara respectarea prevederilor legale, nu inseamna ca soferul nu este raspunzator pentru daunele cauzate.
Andreea Simon, Avocat