avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Masina parcata avariata din tamponarea a 5 masini
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Masina parcata avariata din tamponarea a 5 masini

salut
aveam masina C, parcata in fata curtii.
dupa o tamponare in intersectie intre A si B masina mea C si alte 2 parcate, D si E, au fost avariate.
politia a considerat vinovat pe A.
A, castiga pe fond anularea PV al politiei, pt ca nu a fost bine intocmit.
Au trecut 5 luni de la accident si 2 saptamani de la prima judecata.
timp de contestatie 30 zile.
cine imi repara masina?
avarii 1000 euro.
nu am CASCO.
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Andreea Simon , Avocat 10:23, 4 Aprilie 2017
Atacati hotararea instantei de fond. Solicitati sa se stabileasca cine este vinovat de producerea accidentului (A sau B). Pe baza hotararii judecatoresti deschideti dosar de dauna la asiguratorul conducatorului vinovat de producerea accidentului.
ing. Ioan Ciobanu
Dacă s-a anulat PV pe motiv de nelegalitate eu as spune sa incercați sa angajati raspunderea delictuala a celui care v-a produs paguba. Faptul ca PV a fost intocmit fara respectarea prevederilor legale, nu inseamna ca soferul nu este raspunzator pentru daunele cauzate.
Ultima modificare: Marți, 4 Aprilie 2017
Andreea Simon, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de masina wabar wabar Buna seara Va rog sa-mi spuneti: daca in urma accidentului s-a constat (nu am avut posibilitatea sa contest PV), ca eu sunt vinovatul, in baza asigurari ... (vezi toată discuția)
Accident auto kikibv08 kikibv08 Buna ziua ,in urma cu o saptamana la un sens girator mi-a iesit in fata un vehicul ,sa nu intru in el am tras de volan si am intrat cu masina in bordura, doar ... (vezi toată discuția)