Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal ??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal ??

In intervalul orar 00:00- 05:00 am consumat aproximativ 300 ml whisky J & B ( 40% alcool ) dupa care am fost testat cu etilotestul, rezultatul fiind 0,45 mg in aerul expirat. Cat ar putea sa imi iasa in sange ? Ultima masa mancata a fost in jur de ora 22:00 - 22:30, greutate 81-82 kg , inaltime 188 cm. Va multumesc !
Buna ziua,
In sange cam 0,9 sau 1.
Angajati-va avocat urgent. Serios!
Stiti cumva daca as putea calcula alcolemia din sange mai exact ? Ma omoara framantarea asta ...si cat este amenda avand in vedere ca s a schimbat codul rutier
Buna ziua,
Doar medicii de la INML o pot calcula in functie de cantitatea de alcool in sange (sau sange in alcool) gasit! Nu exista o alta formula decat cea de citire a cantitatii de catre medic. De obicei, in sange ai cam dublu fata de ce ai in aerul expirat.