Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... locuri vacante la judecatorii
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

locuri vacante la judecatorii

Cum pot afla locurile vacante de judecatori si procurori de la judecatorii, care vor fi scoase la concurs, fiindca pe saitul Ministerului Justitiei si a CSM sunt publicate numai functiile de conducere.
Multumesc.
[ link extern ]

pe site-ul Institutului National al Magistraturii
sunt la drept an 3,m-am decis pt judecatori.cine e in situatia mea pt a mai schimba doua vorbe?
in situl inm nu sunt afisate locurile vacante judecatori
si eu sunt in anul 2 , si ma intereseaza examenul pt admiterea in magistratura...sa inteleg ca si absolventii pot sa se inscrie?? este necesar sa ai nota generala din facult. peste un anumit barem? mai bine scris: ce trebuie sa indeplineasca un absolvent(in afara de faptul ca tb sa cunoasca materia de examen) ca sa poata sa participe la examen?