Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Evaluarea anuala cadru didactic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Evaluarea anuala cadru didactic

Buna ziua,
cazul meu si intrebaril mele sunt urmatoarele:
-lucrez in invatamant si la evaluarea anuala am primit un calificativ micsorat fata de autoevaluarea mea, cu repercursiuni asupra salarizarii in noul an scolar, promovarii si altele.
-situatia se prezinta astfel: fisa de evaluare pusa la dispozitie nu este in conformitate cu fisa de evaluare legala (OM 3522/2000, ); nu s-a respectat metodologia prevazuta la art. 52 din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic ([ link extern ] .
Legat de toate aceste incalcari ale legislatiei, am sanse de anulare a vechiului calificativ si sa cer o noua evaluare?
By the way, CA si directoarea ma dusmanesc de moarte. Cum as putea sa ma apar impotriva nedreptatilor in situatia relatata?
Puteti contesta calificativul mai intii la Insepctoratul soclar si in caz de nerezolvare in instanta de contencios administrativ