Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN pt un SRL cu activitati de design grafic ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN pt un SRL cu activitati de design grafic 2D,3D si web

Buna ziua,

Doresc sa infiintez un SRL in care voi fi si angajata ca Art Director/Graphic Designer, pentru a aplica la programul Start-up Nation 2017. Am nelamuriri cu primire la ce cod CAEN principal m-as incadra (7311, 5819 sau 740) sau ar fi cel mai potrivit pentru activitatile de mai jos. Mentionez ca am nevoie de un singur cod CAEN cu care sa aplic, si in care sa poata fi incadrate urmatoarele activitati:
- design de produs (2D si 3D)
- design grafica publicitara - creatie concept grafica pt printuri de mici si mari dimensiuni (materiale publicitare/brosuri, flyere, afise, bannere, logo, etc), design si editare cataloage, carti, design pentru evenimente speciale (ex. nunți, botezuri, conferințe, etc.), design pentru printare produse 3D
- creatie campanii publicitare multimedia (on-line si DTP pentru tiparituri), concept si design de imagine/branding si rebranding
- design grafic web (folosind programul Adobe Muse - nu implica abilitati de programare)

Exista cumva alt cod CAEN mai potrivit?

Multumesc anticipat,

Cristina
5 ani mai tarziu... Imi doresc ceva similar si am aceeasi nelamurire. Cum ai procedat intr-un final?