Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Iesire din asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Iesire din asociatie de proprietari

Buna ziua; am nelamuriri privitor la faptul ca in apartament nu locuieste nimeni,de 4 luni, si la regie sunt trecute 2 persoane, pentru care platesc lunar in jur de 30 ron . mentionez ca nu am consum de apa ( am dat citirea la Asociatie), am centrala proprie, si nu este lumina pe casa scarii , si ar trebui platita doar femeia de serviciu. Cum as putea sa "ies" din asociatie, ? Multumesc.
Platiti femeia de servici,salariile administratorului,cenzorului si presedintelui,mentenanta interfon(daca este),apa trecuta pe partile comune,tevile de caldura care trec prin apartament.La 30 lei cat platiti,este posibil sa nu va fi trecut nicio persoana la intretinere.
pe lista , nu am gasit un desfasurator, asa cum ar trebui, este trecut doar: 2 pers. in regie- nu ar trebui trecuta o singura persoana in regie?