avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Negatii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Negatii

Buna ziua,
As dori sa va rog sa imi spuneti legislatia care reglementează ce se întâmplă când un consumator primeste o negație de înlocuire a unui produs.
Ce optiuni are? Înlocuire produs/banii inapoi/alt produs. Este obligat sa ia acelasi produs daca este pe stoc sau poate sa aleaga din cele 3 variante?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: haller , utilizator 09:30, 28 Aprilie 2017
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se acorda garantia in cazul unor produse defecte si inlocuite, dupa vanzare tartareanum tartareanum Buna ziua am nevoie de ajutorul dumneavoastra in urmatoarea problema: -in data 01.noiembrie.2010 am achizitionat un telefon mobil cu o perioada de garantie de ... (vezi toată discuția)
Certificat de garantie auguratrix auguratrix Buna ziua, daca vand telefoane sh intr-un magazin trebuie neaparat sa dau certificat de garantie? (vezi toată discuția)
Garantie telefon mobil tdr- tdr- Buna ziua, am un telefon mobil(in garantie) care se tot strica are trei reparatii nu sunt sigur dar am inteles ca dupa 3 reparatii ai dreptul sa ceri banii ... (vezi toată discuția)