Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Negatii
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Negatii

Buna ziua,
As dori sa va rog sa imi spuneti legislatia care reglementează ce se întâmplă când un consumator primeste o negație de înlocuire a unui produs.
Ce optiuni are? Înlocuire produs/banii inapoi/alt produs. Este obligat sa ia acelasi produs daca este pe stoc sau poate sa aleaga din cele 3 variante?
Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~