Forum Discuţii juridice Executare silită După ce perioada se poate prescrie un credit făcut ...
Discuție deschisă în Executare silită

După ce perioada se poate prescrie un credit făcut la provident?

Am făcut un credit în 2012 mai exact 13.06.2012 per contractuala 52 saptamâni.
Am achitat o perioada după care ne a am aflat în imposibilitatea achitării.
Sapt trecuta am primit acasă înștiințare de de proprie salariu ptr suma rămasă.
Se poate acest lucru deși au trecut ani de la data ultimei plăti și dacă se mai poate face ceva.

Va multumesc
3 ani de la ultima plată! Nu se poate pune poprire pe venituri fără încuviințarea instanţei de executare!
@tudorioan, de unde reiese ca n-ar exista încuviințarea instanţei de executare?

Încheierea prin care instanţa admite cererea de încuviinţare a executării silite nu este supusă niciunei căi de atac, deci @mihai stefanescu, solutia este Contestatia la executare.