Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Formular M 500
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Formular M 500

Buna dimineata
Societatile comerciale cu capital majoritar de stat sunt obligate sa completeze acest formular.
Multumesc
Bună ziua!

Ordinului MMFPSPV nr. 2263/2016 spune așa:
„Art. 1. (1) Începând cu data intrării în vigoare a prezentului ordin, instituțiile/autoritățile publice transmit datele cu privire la toate categoriile de personal plătit din fonduri publice, potrivit prevederilor art. III alin. (1) lit. a) din Hotărârea Guvernului nr. 877/2016, prin intermediul formularului M500.”

Societățile comerciale cu capital de stat nu sunt instituții sau autorități publice, deci prevederile prezentului Ordin nu li se aplică.
Multumesc