Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... proiect ordin ministrul muncii referitor la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

proiect ordin ministrul muncii referitor la transmitere registru public

Buna ziua!
Aveti idee daca acest ordin va fi comun cu un ordin al ministrului de finante , eu asa inteleg, fiind propus formularul F500.Se va putea transmite si online din cate am inteles din proiect?
Multumesc!
Nu va fi Ordin comun cu alt minister ... HG 877/2016 prevede clar ca: prin ordin al ministrului muncii, familiei, protecţiei sociale şi persoanelor vârstnice se stabileşte procedura de transmitere a datelor în registrul public. în termen de 10 zile de la data intrării în vigoare a acestuia în Monitorul Oficial al României, Partea I, instituţiile/autorităţile publice transmit datele cu privire la toate categoriile de personal plătit din fonduri publice, cu excepţia instituţiilor/autorităţilor prevăzute la art. II;