Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal vs M500
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal vs M500

Lucrez intr-o institutie publica, si am inteles ca noi angajati (contractuali) se vor trece in m500. Sau mai bine zis, incepand cu luna septembrie, vom avea un nou angajat-contractual. Dar mi-a fost sugerat ca acest CIM va trebui sa il trec in M500. Dar acest M500 se va inregistra pt luna septembrie abia in octombrie. cum trebuie procedat?
Conform Ordinului 2263/2016, institutiile/autoritatile publice transmit datele cu privire la toate categoriile de personal platit din fonduri publice, potrivit prevederilor art. III alin. (1) lit. a) din Hotararea Guvernului nr. 877/2016, prin intermediul formularului M500.

Transmiterea datelor se realizeaza lunar, pana la data de 25 (inclusiv) a lunii urmatoare pentru luna anterioara, in conformitate cu procedura de transmitere a datelor in registrul public, prevazuta in anexa care face parte integranta din ordin.