Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiză
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiză

Doresc să solicit efectuarea unei expertize în vederea verificarii dacă cota parte indiviză a fost corect calculată.

Ce fel de expertiză trebuie să solicit şi care este prevederea legală?
Solicitati instantei sa aprobe efectuarea unei expertize tehnice judiciare in specializarea imobiliare. Dupa caz, in functie de obiectivele stabilite de catre instanta, la propunerea partilor in proces, expertul imobiliar poate solicita ca un expert judiciar contabil sa raspunda la unele obiective, de competenta acestuia.