avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua. Ma intereseaza sa infiintez care sa aiba ca obiect de activitate comertul cu autoturisme .
Cum o infiintez ,care sunt taxele etc. Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 10:55, 22 Iunie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos. Intre timp am aflat de o alta forma de societate SRL-D . As dori sa stiu avantajele si dezavantajele acesteia si daca pot accesa fonduri nerambursabile .
In afara de programul Start Up Nation mai exista si alt program de finantare pentru SRL-D?
Buna ziua, in cazul unui SRL-D puteti alege maxim 5 coduri CAEN si trebuie sa mentineti calitatea de SRL-D timp de 3 ani. Puteti aceesa fonduri europene/ nationale - daca va incadrati la conditiile de eligibilitate specifice fiecarui program de finantare. Pentru detalii legate de infiintarea firmei, informatii de contabiliate, ne puteti contacta. Toate cele bune!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere casa de expeditii Silviu  Anghel Silviu Anghel Buna ziua! As vrea sa deschid o firma (casa de expeditie) de ce documente am nevoie si ce documente imi sunt necesare. Multumesc! (vezi toată discuția)
Infiintare firma prestare servicii la bordul navei maravela maravela Buna ziua, sunt de profesie navigator , momentan sunt plecat cu o firma de crewing pe cipru as dori sa mi infiintez o firma prin care sa mi desfasor ... (vezi toată discuția)
Fonduri infiintare firma noua BucurescuDan BucurescuDan Buna ziua, La momentul actual sunt angajat al unei firme de confetii textile. Nu am PFA, nu am mai avut vreo firma deschisa pana in acest moment. Anul ... (vezi toată discuția)