Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua. Ma intereseaza sa infiintez care sa aiba ca obiect de activitate comertul cu autoturisme .
Cum o infiintez ,care sunt taxele etc. Multumesc anticipat.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos. Intre timp am aflat de o alta forma de societate SRL-D . As dori sa stiu avantajele si dezavantajele acesteia si daca pot accesa fonduri nerambursabile .
In afara de programul Start Up Nation mai exista si alt program de finantare pentru SRL-D?
Buna ziua, in cazul unui SRL-D puteti alege maxim 5 coduri CAEN si trebuie sa mentineti calitatea de SRL-D timp de 3 ani. Puteti aceesa fonduri europene/ nationale - daca va incadrati la conditiile de eligibilitate specifice fiecarui program de finantare. Pentru detalii legate de infiintarea firmei, informatii de contabiliate, ne puteti contacta. Toate cele bune!