avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apar in cazierul din romania faptele din germania ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apar in cazierul din romania faptele din germania ?

Buna ziua . Intrebarea mea este daca apare in cazierul din romania condamnarile din germania . Dupa lege aparea dar stie cineva mai precis fiind in situatia data sa scoata cazierul sa verifice ?
Dacă statul de condamnare a transmis date către organele competente din România, privind condamnarea unei persoane, aceasta se înscrie în cazier. Puteți afla solicitând eliberarea unui certificat de cazier judiciar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare geo-vem geo-vem Poate sa-mi raspunda si mie daca un cetatean roman este condamnat cu suspendare intr-un stat din comunitatea europeana afecateaza cazierul judiciar din tara ... (vezi toată discuția)
Cazier judiciar tib71stef2008 tib71stef2008 Daca sint reclamat de o persoana si sint cercetat penal,merg la politie si solicit eliberarea cazierului judiciar pt.ceva anume este o problema?apare scris in ... (vezi toată discuția)
Cazier ccrystal ccrystal daca sunt trimis in judecata apare cand imi scot cazierul? (vezi toată discuția)