Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... somatie de plata pe og 5
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

somatie de plata pe og 5

am doar comenzi si facturi semnate si stampilate
e suficient pt a merge pe oug 5/2001 modif?
este mai mult decat suficient
doar sa nu conteste debitorul livrarea marfii sau prestarea serviciului...

succes:)
Daca sunt relatii comerciale se aplica OUG 119/2007
mimi.manea a scris:

Daca sunt relatii comerciale se aplica OUG 119/2007

O scurta precizare : se aplica OUG 119/2007 daca ambele parti sunt societati comerciale. Daca sunt consumatori se aplica OG 5/2001