Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajator șters
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajator șters

Buna ziua,

Astăzi am introdus pe firma z 3 angajați in mod eronat care trebuiau introdusi pe firma y. Menționez ca nu am raportat online.

Am șters angajatorul si l-am introdus din nou. Mai departe cum trebuie sa procedez?
Dupa ce ati introdus datele de identificare ale angajatorului , salariatilor si datele celor 3 c.i.m. se genereaza fisierul . rvs care se depune la ITM.

Prima depunere a registrului in situatia firmelor noi sau a celor care nu au avut deloc salariati se face la sediul ITM-ului . Adresa de inaintare este insotita de :
- copie a certificatului de inmatriculare la registrul comertului, a certificatului de inregistrare fiscala, respectiv o copie a actului de identitate in cazul angajatorului persoana fizica.
- copie act de identitate al persoanei împuternicite
- suport magnetic pe care se afla fisierul .rvs.

Multumesc insa firma nu este noua.
Mai sunt inregistrare si alte contracte de munca pe aceasta firma.. Ideea este ca astazi din greseala in loc sa inregistrez 3 cim-uri pe firma x am inregistrat pe firma y .
Mi-am dat seama de greseala facuta inainte sa raportez online .

Am sters firma y , am introdus-o din nou iar apoi am dat import .rvs - ultimul rvs inregistrat online.

Este in regula asa? Mai trebuie sa mai fac si altceva?
Nu mai trebuie sa faceti nimic.
Buna ziua,

Astazi am observat ca dupa ce am sters angajatorul si am importat raportul .rvs nu imi mai apare intervalul de vechime cu toate modificarile efectuate angajatilor.

Ce anume se intampla si cum as putea rezolva aceasta problema?
Depinde de data generarii acelui fisier, daca acesta cuprindea toate modificarile la data respective.