avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... URGENT GRESIT SALARIATI REVISAL - ALTA FIRMA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

URGENT GRESIT SALARIATI REVISAL - ALTA FIRMA

Buna seara, va rog urgent un raspuns....
Am inregistrat in revisalul cel nou, salariati(contracte) pe firma X care nu trebuia, dar de fapt trebuia pe firma Y. Ajutati-ma va rog, cum pot sa sterg acei salariati (acele contracte) din firma X, ca sa le inregistrez in firma Y.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:27, 1 Noiembrie 2011
Nu sterge angajatii ci modifica angajatorul
Ai Modificare Angajator- Modifica-l
Operatie permite modificarea informatiilor unui angajator deja intodus in aplicatie.
Modificarea se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Angajator":

Se apasa butonul "Salveaza" pentru a salva modificarile facute la nivelul informatiilor angajatorului.
Daca modifica angajtorul va apare operatiunea de modificare a acestuia cand se va transmite registru ... poate face corectie asupra acelor date ale angajatorului ...
Vreau sa va spun ca acei salariati i-am introdus din nou, dar pe firma care trebuia(Y), pentru ca trebuia sa trimit urgent la ITM revisalul cu acele angajari.
Nu sunt lamurita: pe cealalta firma unde i-am introdus pe acei salariati, cum ii pot sterge? Acum nu mai pot sa dau modificare angajator, cum ati zis, ptr. ca i-am introdus din nou pe firma care trebuia (firma Y), si am trimis revisalul la ITM. Deci ce pot face ca sa nu-mi mai apar pe firma X acei salariati (acele contracte). Va multumesc mult de tot si astept un raspuns cat mai urgent.
M-am mai gandit ca as putea sa sterg firma (X) si s-o introduc din nou, manual, toate contractele de munca, daca programul imi permite.
Fisierul .rvs aferent firmei X este raportat online?
cioc natalia a scris:

Vreau sa va spun ca acei salariati i-am introdus din nou, dar pe firma care trebuia(Y), pentru ca trebuia sa trimit urgent la ITM revisalul cu acele angajari.
Nu sunt lamurita: pe cealalta firma unde i-am introdus pe acei salariati, cum ii pot sterge? Acum nu mai pot sa dau modificare angajator, cum ati zis, ptr. ca i-am introdus din nou pe firma care trebuia (firma Y), si am trimis revisalul la ITM. Deci ce pot face ca sa nu-mi mai apar pe firma X acei salariati (acele contracte). Va multumesc mult de tot si astept un raspuns cat mai urgent.
M-am mai gandit ca as putea sa sterg firma (X) si s-o introduc din nou, manual, toate contractele de munca, daca programul imi permite.


Stergeti angajatorul X si introduceti-l din nou cu salariatii pe care ii are ....

Alte discuții în legătură

Schimbare functie Elena Micu Elena Micu Buna ziua,va rog sa ma lamuriti si pe mine cum se inregistreaza corect in revisal schimbarea functiei unui angajat!Multumesc! (vezi toată discuția)
Angajator șters YoAlle YoAlle Buna ziua, Astăzi am introdus pe firma z 3 angajați in mod eronat care trebuiau introdusi pe firma y. Menționez ca nu am raportat online. Am șters ... (vezi toată discuția)
Revisal (2) GGP GGP Rubrica \"data la care produce efecte\" nu ramane cea pusa de mine,tot revine la data sistemului.Eu am pus data de la ultima modioficare legata de salariat si ... (vezi toată discuția)