Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... URGENT GRESIT SALARIATI REVISAL - ALTA FIRMA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

URGENT GRESIT SALARIATI REVISAL - ALTA FIRMA

Buna seara, va rog urgent un raspuns....
Am inregistrat in revisalul cel nou, salariati(contracte) pe firma X care nu trebuia, dar de fapt trebuia pe firma Y. Ajutati-ma va rog, cum pot sa sterg acei salariati (acele contracte) din firma X, ca sa le inregistrez in firma Y.
Nu sterge angajatii ci modifica angajatorul
Ai Modificare Angajator- Modifica-l
Operatie permite modificarea informatiilor unui angajator deja intodus in aplicatie.
Modificarea se poate face apeland butonul "Modificare" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Angajator":

Se apasa butonul "Salveaza" pentru a salva modificarile facute la nivelul informatiilor angajatorului.
Daca modifica angajtorul va apare operatiunea de modificare a acestuia cand se va transmite registru ... poate face corectie asupra acelor date ale angajatorului ...
Vreau sa va spun ca acei salariati i-am introdus din nou, dar pe firma care trebuia(Y), pentru ca trebuia sa trimit urgent la ITM revisalul cu acele angajari.
Nu sunt lamurita: pe cealalta firma unde i-am introdus pe acei salariati, cum ii pot sterge? Acum nu mai pot sa dau modificare angajator, cum ati zis, ptr. ca i-am introdus din nou pe firma care trebuia (firma Y), si am trimis revisalul la ITM. Deci ce pot face ca sa nu-mi mai apar pe firma X acei salariati (acele contracte). Va multumesc mult de tot si astept un raspuns cat mai urgent.
M-am mai gandit ca as putea sa sterg firma (X) si s-o introduc din nou, manual, toate contractele de munca, daca programul imi permite.
Fisierul .rvs aferent firmei X este raportat online?
cioc natalia a scris:

Vreau sa va spun ca acei salariati i-am introdus din nou, dar pe firma care trebuia(Y), pentru ca trebuia sa trimit urgent la ITM revisalul cu acele angajari.
Nu sunt lamurita: pe cealalta firma unde i-am introdus pe acei salariati, cum ii pot sterge? Acum nu mai pot sa dau modificare angajator, cum ati zis, ptr. ca i-am introdus din nou pe firma care trebuia (firma Y), si am trimis revisalul la ITM. Deci ce pot face ca sa nu-mi mai apar pe firma X acei salariati (acele contracte). Va multumesc mult de tot si astept un raspuns cat mai urgent.
M-am mai gandit ca as putea sa sterg firma (X) si s-o introduc din nou, manual, toate contractele de munca, daca programul imi permite.

Stergeti angajatorul X si introduceti-l din nou cu salariatii pe care ii are ....