Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfiintare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfiintare post

Buna ziua!
Am un caz mai ciudat, si anume: unui salariat i se desfiinteaza postul de zugrav (preaviz in perioada 09.05 - 07.06.2017), iar de la 01.06.2017 i se modifica postul in zidar. Aceasta schimbare de functie afecteaza preavizul si trebuie dat unul nou sau curge preavizul normal si concedierea are loc la data initiala?
Va multumesc!
Viovas, utilizator
Daca s-a desfiintat postul , nu mai are cum sa fie modificat in zidar. ... preavizul este acordat pentru desfiintarea postului de zugrav si nu de cel de zidar.