avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proces verbal de custodie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

proces verbal de custodie

Am încheiat un proces verbal de custodia si achitat integral cu factura si bon fiscal niste materiale pentru constructii cu un magazin.am achitat marfa in 30ianuarie 2017.la cererea mea magzinul mi-a livrat o parte din marfa (pe 11.05.17)dupa o saptamana am încercat sa contactez firma pentru a-mi livra diferenta de materiale .si nu am mai gasit pe nimeni .toate sediile magazinelor având un nou administrator care nu are cum sami dea marfa caci le apartine lor toate bunurile.cum as mai putea recupera marfa sau bani.(este vorba de 8820ron).va multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela Gratiela , Alte profesii 22:03, 11 Iunie 2017
Sesizați ANPC, aici:[ link extern ] /
iar în funcție de răspunsul ANPC, aveți posibilitatea de a înregistra o plângere penală pentru înșelăciune, unde vă puteți constitui parte civilă -conform art. 20 din Cod proc. pen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces verbal de custodie mircea lucian mircea lucian Am încheiat un proces verbal de custodia si achitat integral cu factura si bon fiscal niste materiale pentru constructii cu un magazin.am achitat marfa in ... (vezi toată discuția)
Primire marfa in custodie si facturare(obligatii legale si fiscale) giuseppe07 giuseppe07 In cazul unui magazin(constructii) se doreste ca marfa primita de la furnizor sa nu mai fie facturata la momentul primii .(probleme de cash , ... (vezi toată discuția)
Teapa - aparat cu lumina polarizata lioo lioo Buna ziua, As dori sa stiu care sunt variantele de \"atac\" in cazul escrocheriei cu aparate medicale gen saltele magnetice, lampi cu lumina polarizata, ... (vezi toată discuția)