Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Buna ziua,
Va rog, pana cand se transmit la Bucuresti declaratiile de avere si de interes.
Multumesc.
15 iunie 2017 este ultima zi în care persoanele prevăzute la art.1 alin. (1) din Legea nr. 176/2010 pot depune declarațiile de avere și de interese anuale.

Nerespectarea termenului pentru depunerea declarațiilor de avere și a declarațiilor de interese ori nedeclararea cuantumului veniturilor realizate sau declararea acestora cu trimitere la alte înscrisuri constituie contravenție și se sancționează cu amendă de la 50 lei la 2.000 lei, iar A.N.I. poate declanșa din oficiu procedura de evaluare