Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... dubla impunere Romia-Olanda
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

dubla impunere Romia-Olanda

Buna ziua,va rog spuneti-mi care este conventia pentru evitarea dublei impunerii privind impozitul pe venit dinre Romania si Olanda?Mul;tumesc
Conventia a fost semnata la Haga la 05.03.1998 si a fost ratificata prin Legea 85/1999. Normele privind aplicarea Conventiei dintre Romania si Regatul Olandei pentru evitarea dublei impuneri si prevenirea evaziunii fiscale cu privire la impozitele pe venit si capital au fost aprobate prin Ordinul nr. 683/2000.
dubla impunere Romia-Olanda ? Ti-as raspunde, dar nu stiu ce dracu e Romia? Tara tiganilor si manelelor? Cand vorbesti despre ROMANIA te rog sa fii mai atent. Pe mine ma deranjeaza. Cred ca si pe alti colegi.
nicuvar, utilizator