Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot sa inmatriculez mașina?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot sa inmatriculez mașina?

Buna ziua. Anul trecut în luna august am cumpărat o mașină fără să fac contract de vanzare-cumparare. Nu am cumpărat mașină de la proprietar, în 30 noiembrie am fost oprit de un echipaj de politie, atunci am aflat că mașina era radiata, mu s-au reținut numerele, talonul, asigurarea si permisul si mi s-a întocmit dosar penal, acum o lună am primit clasarea cazului. Cum pot sa inmatriculez mașina?
Pentru inmatriculare vehicul,este necesar sa parcurgeti intreaga procedura,incheiere contract vanzare cumparare,trecere pe rol fiscal,inmatriculare la SPR
Veti intampina greutati pentru obtinere certificat fiscal si fisa de radiere auto,avand in vedere ca proprietarul vanzator a radiat auto la vanzare,astfel ca nu aveti cum sa obtineti certificatul fiscal si fisa de radiere auto